Німеччина має змінити своє ставлення до цієї війни

На беззубій зовнішній політиці, яку зараз проводить держава, не витягти претензію на головний офіс Європи

Позиція Німеччини в нашій війні — це біль.

З одного боку, Олаф Шольц вже захищає постачання зброї для України. І зброя справді постачається — хай і в дуже малих обсягах. Маленька Естонія дає більше навіть у абсолютних цифрах.

В Берліні на 9 травня українських мітингарів змушували здавати навіть одяг національних кольорів, а росіяни, як завжди, махали червоним ганчір'ям

З іншого — німцям досі дуже важко витрусити з себе цілу низку стереотипів. Це і пієтет перед Москвою, і щире переконання в її непереможності, і звичка ділити світ на великі (як вони та Росія) і малі (як Україна) держави, де другі просто не можуть чинити спротив першим і мають жити в їхній сфері впливу. Це й толерантність до російського побєдобєсія. Вкрай обурило те, що в Берліні на 9 травня українських мітингарів змушували здавати навіть одяг національних кольорів, а росіяни, як завжди, махали червоним ганчір'ям, як на кориді, та пов'язували георгіївські стрічки на все випукле. Хоча в інших містах Німеччини, зокрема, в Ерфурті, все пройшло добре.

І тут є такий нюанс. Я переконаний, що німців попустить — потроху, але вже попускає. Кожні нові свідоцтва російських злочинів, кожна нова перемога України на фронті послаблює проросійські сили, позбавляє їх аргументів, змінює ставлення Німеччини до конфлікту. Але занадто повільно — ми втрачаємо життя.

Німеччина претендує на регіонального лідера. На велику державу. На головний офіс Європи. І зараз її політики починають розуміти, що на беззубій зовнішній політиці таку претензію не витягнеш. А от до простого бюргера ще має дійти.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі