"Не читав, але засуджую". Чи варто міняти Конституцію?

Бажаю, щоб швидше настали часи, коли всі ми не лише будемо знати текст Конституції, але й почнемо поважати її

За даними опитування фонду "Демократичні ініціативи" та соціологічної служби Центру Разумкова, що були оприлюднені ще у 2020 році, 47% українців взагалі не читали текст Конституції, але при цьому 67% вважають, що її необхідно змінювати. А з усіма розділами основного закону знайомі лише 11% респондентів. І це не заважає більше ніж 50% погоджуватись з тим, що Конституцію треба змінити. Люди, що з вами??? Не читали, але хочете її поміняти? На що? На іншу Конституцію, яку ви теж не будете ані читати, ані виконувати? Мені дуже цікаво, скільки депутатів Верховної Ради читали Конституцію України? Скільки її зрозуміли? І дуже цікаво, чи читав взагалі Конституцію президент? Не тільки назву, а й текст головного закону України?

Роками кожен, хто діставався до вершини влади, пробував переписати Конституцію під себе

Двадцять сім років тому Україна отримала свою Конституцію. Але за ці роки кожен, хто дістався до вершини влади, спробував переписати Конституцію під себе. Кожен! Її стільки раз змінювали, повертали назад і порушували, що зараз це лише номінально головний закон України. А перш за все це ж священна книга української державності. Людство знає декалог – десять основних заповідей, які, згідно з Пятікніжієм, були дани Моісею самим Б-гом, у присутності синів Ізраїлю, на горі Синай. Не вбивай. Не крадь. Не виголошуй помилкового свідоцтва. Не роби собі кумира... Але вони не завжди виконуються. З Конституцією України все так само. Про неї знають, але її часто не виконують.

Так от, я хочу привітати всіх нас з Днем Конституції і побажати, щоб швидше настали часи, коли всі ми не лише будемо знати текст Конституції, але й почнемо поважати її, шанувати її і дотримуватись головного закону держави! Але, щоб це розпочалось, треба хоча б ознайомитись з текстом Конституції. А після того зрозуміти всі її положення. Бо не можна не знати основний закон України, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування представницьких, виконавчих та судових органів влади, виборчу систему, права й обов'язки держави, суспільства та громадян.

Хай ніколи не зникне бажання у українців розбудовувати суверенну і незалежну, демократичну, соціально-правову державу Україну, в якій Конституція є священним, недоторканим і завжди виконуваним законом.

З Днем Конституції, друзі!

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі